Колектив Інституту географії НАН України зазнав тяжкої втрати

Теги: 

17 березня 2021 року пішла з життя головний науковий співробітник відділу геоморфології та палеогеографії, доктор географічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки ВАЛЕНТИНА ПЕТРІВНА ПАЛІЄНКО.

Глибока освіченість, організаторський талант, відданість роботі, людяність та порядність допомогли Валентині Петрівні досягти наукових висот. Коло наукових інтересів В.П. Палієнко охоплювало широке коло загальнотеоретичних, регіональних і прикладних проблем сучасної геоморфології і неотектоніки.

За вагомий внесок у розвиток сучасної географії Валентина Петрівна нагороджена численними державними нагородами і відзнаками. Вона Лауреат премії Національної Академії наук України ім. В.І. Вернадського (2007 р.), Державної премії України в галузі науки і техніки (2009 р.); нагороджена медаллю «За трудові досягнення» IV ступеня та дипломом міжнародного Академічного рейтингу популярності «Золота фортуна» (2008), Відзнакою НАН України «За наукові досягнення» (2015), Пам’ятною відзнакою на честь 100-річчя Національної академії наук України (2018). У 2008 році Указом Президента України В.П. Палієнко присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

Колектив Інституту географії НАН України глибоко сумує з приводу важкої втрати і висловлює щирі співчуття рідним і близьким покійної.


Листи співчуття, надіслані з інших установ: