Доповідь про атлас “Населення України та його природна і культурна спадщина”

3 лютого 2021 року під головуванням Президента НАН України академіка Анатолія Загороднього у режимі відеоконференції відбулося чергове засідання Президії НАН України.

Із доповіддю про створення першого в Україні інтерактивного Атласу “Населення України та його природна і культурна спадщина” виступив Почесний директор, завідувач відділу картографії Інституту географії НАН України, академік Леонід Руденко.

Даний атлас надає новий погляд на інформацію та знання про населення України та його цінності як джерела формування природної і культурної спадщини та сприятиме виявленню закономірностей та особливостей її формування, поширення і розвитку.

Новий картографічний продукт містить близько 4 гігабайтів різнопланової інформації, яка може бути сфокусована на 99 векторних картах (366 інформаційних шарів), текстах, світлинах. Розроблено наукову концепцію Атласу, класифікацію та систематизацію об’єктів дослідження, обґрунтовано тематичну структуру атласу, зміст карт та використання методів геоінформаційного картографування, що є важливим внеском у розвиток тематичної картографії.

Виступ викликав жвавий інтерес учасників зібрання та цікаву дискусію. В обговоренні доповіді взяли участь президент НАН України академік Анатолій Загородній, віцепрезиденти НАН України академіки Вячеслав Богданов та Сергій Пирожков, академіки Володимир Радченко, Петро Толочко, Зіновій Назарчук та інші.

Робота отримала схвальне рішення Президії НАН України, члени якої рекомендували провести широку презентацію Атласу для управлінських структур і населення та популяризувати доробку через медійний інформаційний простір.