Обʼєктом дослідження було населення України та його природна і культурна спадщина.
Метою дослідження є висвітлення основних підходів та результатів розроблення першого в Україні інтерактивного атласу “Населення України та його природна і культурна спадщина”. Головним завданням його створення є надання сучасної інформації і знань про історичні етапи розвитку населення України як субʼєкта формування природної і культурної спадщини та виявити закономірності й особливості її становлення, виду, поширення та функціонування.
У процесі дослідження використані наступні підходи та принципи: принцип історизму, що забезпечив відображення взаємодії населення і спадщини динаміці простору та часу; принцип системності і комплексності, який забезпечив вивчення спадщини як територіальної системи складовими якої є природне середовище, населення, соціокультурне середовище і безпосередньо обʼєкти спадщини. Ці принципи доповнені галузевими підходами: географічним, історичним, екологічним, соціально-економічним, культурологічним та ін.
Результатом робіт є створення першого інтерактивного атласу «Населення України та його природна і культурна спадщина», який містить близько 4 гігабайтів різної інформації, яка може бути сфокусована на 98 векторних картах, текстах, світлинах і таблицях. Створено новий картографічний продукт.
Основні технологічні рішення полягають у використанні каркасу атласних рішень, що містять 8 патернів та каркас архітектури Атласу, який обʼєднав усі патерни.
Атлас за розробленими концептуальними підходами відповідає сучасному рівню наукових знань в галузі географічної картографії, а за технологічними рішеннями знаходиться на рівні світових розробок.
Проєкт виконувався за Розпорядженням ВНЗ НАН України, протокол №7, §35, від 10.06.2014 р.