Відбувся українсько-німецький науково-практичний семінар з питань територіального планування

Теги: 

27-28 листопада 2019 року в рамках Програми консультативної допомоги у сфері охорони навколишнього середовища в країнах Центральної та Східної Європи, Кавказу і Центральної Азії, а також в інших країнах, що межують з ЄС, відбувся черговий науково-практичний семінар, присвячений проблемі інтеграції екологічних вимог в систему територіального планування.

З української сторони учасниками семінару стали науковці Центру просторового менеджменту і планування Інституту географії НАН України, фахівці в сфері планування розвитку територій – співробітники «Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М. Білоконя та установи «УКРНПІЦИВІЛЬБУД».

Німецьку сторону у семінарі представляли фахівці Берлінського технічного університету, проф. Ш. Хайланд та А. Май.

У фокусі обговорення перебували питання планування на місцевому рівні. У доповідях було представлено попередні результати опрацювання схеми територіального планування та ландшафтного плану Степанецької об’єднаної територіальної громади Канівського району Черкаської області та  стратегічної екологічної оцінки (СЕО) схеми територіального планування цієї громади. Значної уваги надавалося розгляду змін в українському законодавстві у контексті екологізації територіального планування – проектам законодавчих актів і нормативно-правової документації у цій сфері.

Колеги з Берлінського технічного університету поділилися досвідом проведення стратегічної екологічної оцінки в Німеччині, зокрема мова йшла про її місце в системі просторового планування, про особливості СЕО на місцевому рівні та перспективи використання цього досвіду в Україні. Обговорювалися оптимальні шляхи вирішення конкретних проблемних та дискусійних з точки зору практичної реалізації питань  інтеграції екологічних вимог в систему територіального планування в Україні.