Робоча поїздка до адміністрації Степанецької об’єднаної територіальної громади

27 березня 2019 року відбулась робоча поїздка представників Інституту географії НАН України та ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М. Білоконя» до адміністрації Степанецької об’єднаної територіальної громади, на чолі з її головою, О.І. Яременком

Предметом обговорення стала розробка сучасних планувальних документів для громади, яка є однією з найуспішніших в Черкаській області, та й в Україні в цілому.

У своїй презентації акад. НАН України Л.Г. Руденко наголосив на пріоритетах європейських планувальних підходів, їх зв’язку з Цілями сталого розвитку 2030 та з завданнями, які постають перед українськими громадами. У її продовженні д.г.н. Є.О. Маруняк наголосила на важливості матеріалів ландшафтних планів для співпраці з інвесторами, а також ролі по-справжньому європейської процедури стратегічної екологічної оцінки.

Можливості розробки актуальних генеральних планів та схеми планування території громади їх взаємозв’язок з матеріалами ландшафтного планування були розкриті у виступах д.г.н. Ю.М. Палєхи, к.т.н. Г.В. Айлікової, к.г.н. О.О. Сивак.

У дискусії також взяли участь заступник директора Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства – начальник управління містобудування  та  архітектури Черкаської ОДА, В.І. Дмитренко, та завідувач сектору містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та з питань цивільного захисту Канівської РДА, В.О. Скочко.

Представники громади висловили зацікавленість у співпраці з обома дослідними установами, механізм якої буде сформовано у найближчому майбутньому.