Відбувся науковий семінар «Метрополісні регіони: сутність і передумови розвитку в Україні»

23 листопада 2018 року в Інституті географії НАН України відбувся науковий семінар «Метрополісні регіони: сутність, передумови та перспективи розвитку в Україні», який був підготовлений та проведений співробітниками сектору територіальної організації суспільства. Ця подія відкрила цикл наукових семінарів в Інституті географії, які будуть проведені усіма структурними підрозділами установи і набудуть регулярного характеру.

Відкрив семінар завідувач сектору територіальної організації суспільства Підгрушний Г.П, який у своїй промові розкрив сутність процесів метрополізації та їх роль в просторовій організації суспільства в більшості країн і регіонів світу. Він наголосив на об’єктивному характері формування метрополісів та метрополісних регіонів. Зокрема мова йшла про передумови та чинники створення Київського метрополісного регіону. Було піднято питання про підходи та методи визначення меж метрополісних регіонів. У зв’язку з чим А.В. Марущинець та Ю.Д.  Іщенко виступили з доповіддю «Київський метрополісний регіон: підходи до визначення меж».

Також, з доповідями, присвяченими різним аспектам розвитку Київського метрополісного регіону, виступили співробітники сектору територіальної організації суспільства, зокрема:

  • Нагірна В.П. «Сільська місцевість у зоні впливу метрополісного регіону: основні функції та центро-периферійна взаємодія»;
  • Шабашова Л.Ю. «Селитебні території Київського метрополісного регіону»;
  • Бондар В.В. «Просторові особливості розвитку четвертинного сектору економіки Київського метрополісного регіону»;
  • Савчук І.Г. «Дослідження передумов розвитку Київського метрополісного регіону».

У підсумках відбулась дискусія в рамках зазначеної тематики.