Відбулась комплексна гідроекологічна експедиція по каскаду дніпровських водосховищ

Протягом 12 вересня – 24 вересня 2017 року відповідно до Постанови Президії НАН України №154 від 31.05.2017 року відбулася комплексна гідроекологічна експедиція по каскаду дніпровських водосховищ на науково-дослідному судні УкрГМІ «Георгій Готовчиць».

В експедиції брали участь фахівці Українського гідрометеорологічного інституту НАН України та Державної служби з надзвичайних ситуацій; Інституту гідробіології НАН України та Інституту географії НАН України.

Від Інституту географії участь в експедиції брав в.о. завідувача відділу ландшафтознавства кандидат географічних наук Віктор Михайлович Чехній.

Метою експедиції був збір актуальних гідрохімічних, радіохімічних, гідробіологічних та інших даних шляхом відбору зразків води, водних наносів, донних відкладів, водної рослинності, бентосних та планктонних організмів, дослідження акваландшафтів.

Під час експедиції досліджувалися і ландшафти берегової зони водосховищ у межах різних природних регіонів України, їхній сучасний стан та ландшафтоутворюючі процеси.

Маршрут експедиції пролягав від м. Київ через Канівське, Кременчуцьке, Дніпродзержинське, Дніпровське (Запорізьке) водосховища до верхньої частини Каховського водосховища.