Звернення колективу Інституту географії НАН України до колег в Україні і за кордоном, а також всіх людей доброї волі

       Україна історично пов’язана з багатьма націями та етнічними групами. З часів розпаду СРСР і проголошення незалежності кожна з них мала та має можливості для збереження національної культури, мов і традицій. Саме тому всі ми, пліч-о-пліч, боролися проти кримінального режиму Януковича. Перемога, здобута важкою ціною людських жертв, відкрила шлях до мирного демократичного розвитку країни, процвітання та добробуту її жителів.
       Однак, всупереч взятим на себе міжнародним зобов’язанням, нинішнє керівництво Росії, під супровід провокацій, масштабної кампанії цинічної брехні в ЗМІ, розпочало відкриту агресію проти України.
       Безвідповідальна політика Путіна загрожує життям представників усіх народів України, миру і спокою в Європі та світі!
       Географія – це особлива наука, особлива професія. Бути географом означає спілкуватись, відчувати унікальність кожного регіону світу, цінувати природне і культурне різноманіття, об’єднувати всіх, хто мешкає на планеті Земля, незалежно від раси, мови, соціального статусу. Саме такі цінності ми завжди намагались привносити в політику та повсякдення своєї держави.
       Тому, закликаємо усіх стати на захист територіальної цілісності й суверенітету України, покласти край розпалюванню міжнаціональної ворожнечі, зупинити кремлівського агресора, який втратив відчуття реальності.
       Ми звертаємось до географічної спільноти з проханням і закликом до дій, що сприятимуть порозумінню та культурному діалогу в Україні та за її межами.
       Особливу надію покладаємо на російських колег, з якими маємо давній досвід спільних досліджень і дружніх відносин – представників наукової та освітянської галузі з Москви, Санкт-Петербурга, Іркутська, Владивостока, Хабаровська, Барнаула та інших міст.
       Давайте спільно зупинимо потоки темної пропаганди! Ми всі прагнемо щастя і миру для наших співгромадян та країн!

                           Прийнято на зборах колективу 4 березня 2014 року