Передплата на «Український географічний журнал»

2025’4


Шановні читачі та передплатники
«Українського географічного журналу»!

Оформити передплату нашого журналу на 2025 рік Ви можете в передплатному агентстві «Укрінформнаука»,
що надає послуги з передплати наукових періодичних видань і книг з наукової тематики Національної академії наук України.
Зробити це можна за посиланням:  https://u-i-n.com.ua/shop/ukrayinskij-geografichnij-zhurnal?variant=218  

 

Геоінформаційна система з просторового оцінювання деградації довкілля України внаслідок російської агресії

Пропонована монографія є репрезентацією результатів, отриманих у ході реа­лізації проєкту «Геоінформаційна система з просторового оцінювання деградації довкілля України внаслідок російської агресії» за підтримки Національного фонду досліджень України в рамках конкурсу «Наука для відбудови України у воєнний та повоєнний періоди» (проєкт: 2022.01/0121).

У роботі здійснено аналіз зарубіжних та вітчизняних підходів та методик у сфері оцінки впливів на довкілля, визначено їхні переваги та недоліки, обґрунтовано доцільність їх використання при розробленні інтегрального ГІС-продукту для просторового оцінювання деградації довкілля України. 
Опрацьовано методологію розробки ГІС для оцінки наслідків російської агресії для довкілля, що передбачає насамперед створення базового прототипу ГІС НРА. В її основу покладено попередні напрацювання Інституту географії, апробовані на основі прототипу АтІС потенційних загроз. Розроб­лено геоінформаційну систему з оцінювання та моделювання просторових наслідків російської агресії, заходів щодо їх подолання.
Здійснено покомпонентну та інтегральну оцінку наслідків російської агресії у контексті функціонального значення територій та впливів, яких вони зазнають у ході війни, визначено цілі та заходи з відновлення.