Відійшов з життя Олександр Григорович Топчієв

Колектив Інституту географії НАН України глибоко сумує з приводу смерті видатного вченого-географа, доктора географічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, Олександра Григоровича Топчієва та висловлює щирі співчуття його рідним, друзям та колегам.

Це велика і непоправна втрата для усієї української науки – пішла з життя яскрава та непересічна особистість, оригінальний та багатогранний вчений, знаний далеко за межами України, невтомний освітянин та талановитий педагог, активний громадський діяч та справжній патріот України.

Олександр Григорович доклав багато зусиль для розвитку географічної науки, утвердження її ролі в житті суспільства та держави. Своїм потужним авторитетом і невтомною працею він об’єднував навколо себе географів і фахівців інших галузей знань для вирішення актуальних питань сьогодення. Його численні праці є винятково важливим внеском у методологію сучасної суспільної географії. Згадуємо його ініціативи щодо обговорення напрямів розвитку сучасної географії, спільні різноцільові дослідження та цікаві, фахові і результативні дискусії за його участю.

У нашій пам’яті назавжди збережеться світлий образ Олександра Григоровича як чудової, приязної та інтелігентної людини, яка вражала усіх своєю відкритою душею, щирістю та непідробною людською добротою.