Результати досліджень науковців Інституту географії НАН України знайшли відображення в роботі 31 Міжнародної картографічної конференції в Кейптауні (Південна Африка) (ICC 2023 р., 13—18 cерпня 2023 р.).

13—18 серпня 2023 року в Кейптауні (Південна Африкавідбулася  31-ша Міжнародна картографічна конференція (ICC 2023), організована Південно-Африканським національним комітетом ICA. Тема конференції — «Розумна картографія для сталого розвитку». В конференції взяли участь 845 делегатів з 71 країни.

Окрім презентацій, зустрічей і семінарів Комісії ICA, відбулася 19-та Генеральна асамблея ICA. Також було проведено низку технічних турів, промислову виставку, Міжнародну виставку карт  та виставку робіт Конкурсу дитячих карт.

Держгеокадастр взяв очну участь у цих заходах з метою представлення картографічної діяльності України на міжнародній арені, а також протидії, недопущення, блокування можливих кроків російської або будь-якої іншої сторони, спрямованих на використання міжнародної картографічної платформи ІСА для легітимізації спроби анексії російською федерацією тимчасово окупованих рф частин території України.

За результатами розгляду пункту 17 порядку денного Генеральної асамблеї ІСА країни–члени ІСА абсолютною більшістю голосів проголосували за ініційовані Держгеокадастром зміни до Статуту та Положень ІСА — щодо ратифікації процедури призупинення/припинення членства в ІСА.

Після набуття чинності внесених змін до Статуту організації планується найближчим часом ініціювати проведення позачергової Генеральної Асамблеї та винести питання позбавлення членства рф на голосування.

 

У звіті України про діяльність картографічної служби держави, відображено результати картографічних робіт Інституту географії НАН України

У рамках онлайн-виставки було проведено презентацію інтерактивного атласу «Населення України та його природна і культурна спадщина», розробленого в Інституті географії НАН України. Атлас отримав низку відгуків та схвальних коментарів.

Під час Міжнародної картографічної виставки було представлено останні картографічні продукти України, зокрема: Компактний атлас світу, Атлас доріг Європи масштабу 1:3 500 000, Атлас доріг України масштабу 1:500 000, Атлас «Вступ до історії України. 5 клас», настінна карта «Національно-визвольна боротьба на Західній Україні. 1941–1950», Навчальна настінна карта «Україна. Ґрунти. 1:1 000 000». На онлайн-виставці було презентовано Основну державну топографічну карту масштабу 1:50 000, Національний геопортал пілотного проекту національної інфраструктури геопросторових даних України, навчальні інтерактивні карти «Україна. Фізична поверхня» та «Африка».


Підготовлено за матеріалами Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та Міжнародної картографічної асоціації.