Науковий онлайн-форум “Geography for Society: wartime and beyond”

14 квітня 2023 року, о 15:00, у рамках глобальної ініціативи Міжнародного географічного союзу «GeoNight» Інститут географії НАН України, географічний факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та факультет біології, географії і екології Херсонського державного університету, проведуть науковий онлайн-форум «Geography for Society: wartime and beyond».

Конференція спрямована на покращення взаємодії географічної спільноти з представниками органів державної влади, визначення місця географії в системі середньої та вищої освіти. Планується залучення представників Міністерства освіти і науки України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, громадських організацій тощо. Під час заходу буде приділено увагу функціям географії як світоглядної науки, яка визначає суспільну свідомість, забезпечує основу для розвитку багатьох галузей економіки та сталого просторового розвитку загалом. Також будуть визначені основні проблеми географічної науки та освіти, з якими стикалася останнє десятиліття, а також ризики, пов’язані з «витісненням» географії з навчальних програм.

У програмі заходу заплановано три доповіді ключових спікерів:

1. Місія географічної науки в Україні (Є.О.Маруняк, Л.Г.Руденко, О.Г.Топчієв, О.Л.Дронова)

2. Географія має значення: вплив війни на географічні дослідження (С.П.Запотоцький, К.В.Мезенцев, Л.Ф.Білоус)

3. Географічна освіта України у викликах війни: географічно-освітня криза сучасності, трансформація освітніх програм і промоція географічних знань (Д.С.Мальчикова, М.Д.Заячук, Р. В. Гладковський)

Запрошуємо всіх зацікавлених до участі в обговоренні. Формат виступу 5–7 хвилин. Прохання, до 12 квітня 2023 р. надіслати на пошту inst.geography@gmail.com  назву повідомлень, що плануються.

Тези всіх виступів будуть опубліковані (електронна публікація). Обсяг — до 500 слів.

Загальна тривалість заходу — 2,5 години (15:00–17:30).

До заходу можна буде доєднатися за лінком zoom:

https://us05web.zoom.us/j/86852419250?pwd=L2NSenMwc3d0UDRNUnZIYVBIRTFCZz09

 

Ідентифікатор конференції: 868 5241 9250

Код доступу: 450010

Запрошуємо до участі!