Конференція "Інтеграція екологічних вимог в систему територіального планування громад в Україні"

конференції

10 грудня 2020 в Інституті географії НАН України в рамках Програми консультативної допомоги у сфері охорони навколишнього середовища в країнах Центральної та Східної Європи, Кавказу і Центральної Азії, а також в інших країнах, що межують з ЄС, відбулася заключна науково-практична конференція «Інтеграція екологічних вимог в систему територіального планування громад в Україні», присвячена підведенню підсумків робіт, що проводилися разом з німецькими колегами. У зв’язку із епідемією COVID-19 захід проведено у режимі онлайн.

В роботі конференції взяли участь фахівці з Німеччини – Федерального відомства з охорони навколишнього середовища Німеччини, Берлінського технічного університету, Бюро планування «JACOBY RAUM- UND UMWELTPLANUNG» та з України – Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства розвитку громад та території України, Офісу реформ КМУ України, управління містобудування та архітектури Черкаської обласної адміністрації та інших обласних та районних управлінь містобудування та архітектури, Степанецької та Коблівської територіальних громад, Відділення наук про Землю та Інституту географії НАН України, Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М.Білоконя, Українського науково-проектного інституту цивільного будівництва «УНПІЦБ», програми USAID, професори ВНЗ з Києва, Харкова, Дніпропетровська та Одеси.

В процесі доповідей та обговорень було відзначено необхідність інтеграції екологічної складової в усіх сферах суспільної діяльності, зокрема в плануванні розвитку територій, зростання актуальності проведення таких робіт у зв’язку із реформою децентралізації в Україні. Наголошено на важливості ландшафтного планування як інструменту впровадження у політику регіонального розвитку Порядку денного та Цілей 2030, доцільності урахування досвіду Німеччини для оптимізації процедури СЕО комплексних планів просторового розвитку території громад та іншої містобудівної документації. Акцентовано на значній ролі Черкащини у багаторічному процесі адаптації європейського досвіду з ландшафтного планування та СЕО як регіону, який в рамках виконаних проектів отримав першу в Україні ландшафтну програму області, рамковий план району, ландшафтний план сільської ради. Окремо відзначено Степанецьку об’єднану громаду, для якої розроблено та інтегровано у схему територіального планування ландшафтний план.


Резолюція міжнародної науково-практичної конференції «Інтеграція екологічних вимог в систему територіального планування громад в Україні»: