Звернення до Міжнародного географічного союзу, національних комітетів, географів усього світу

діяльність ІГ

Українське географічне товариство висловлює щиру вдячність Міжнародному географічному союзу, усій міжнародній спільноті, державам, їх президентам, урядам, усім небайдужим в усіх країнах світу за надану Україні потужну, дієву допомогу та підтримку в цій боротьбі, яка ведеться усім нашим Народом не лише за свою незалежність, за право на життя, а й за збереження миру, нормального життя людей на планеті Земля, утвердження цивілізованих відносин між державами, можливість вирішення усіх проблем, протиріч виключно згідно з Статутом ООН, принципами міжнародного права, що були вистраждані і сформульовані людством для убезпечення його від нових воєн та інших конфліктів.

Не можемо не нагадати усім, що йдеться про агресію Росії проти держави, яка володіла третім у світі за потужністю ядерним потенціалом і яка добровільно, в інтересах безпеки усього світу, згідно з Будапештським меморандумом 1994 року, підписаним президентами ядерних держав світу, передала його Російській Федерації, а та запевнила не лише Україну, а й увесь світ, що поважатиме суверенітет, незалежність та існуючі на той час кордони нашої держави. Російська Федерація гарантувала, що ніколи не порушить територіальну цілісність України, не погрожуватиме застосуванням проти неї економічного, політичного чи іншого тиску, будь-якої зброї, а у разі агресії інших держав проти України допомагатиме нам.

Незважаючи на це, Російська Федерація порушила територіальну цілісність України, анексувавши у 2014 році Крим, та щойно визнала незалежність сформованих нею так званих Донецької та Луганської народних республік і врешті зараз сама вчинила акт масштабної військової агресії проти України.

Слід врахувати й те, що агресію проти України вчинила держава, географічну спільноту якої, об’єднану в Російське географічне товариство, очолює як його Президент, Міністр оборони Російської Федерації С.Н. Шойгу, а головою Опікунської ради цього Товариства є Президент Російської Федерації В.В. Путін, який особисто ухвалив рішення про війну з Україною.

Ми не знаємо іншого випадку в сучасній історії, щоб війна починалась за рішенням керівників одного з національних географічних об’єднань.

Ухвалені цими особами злочинні рішення та ще більш злочинні їх дії на його виконання створюють надзвичайно небезпечний прецедент, нові значні ризики для подальшої діяльності Міжнародного географічного союзу, національних географічних товариств як справді незалежних об’єднань вчених, педагогів, творчої громадськості.

На наше переконання, ця ситуація має невідкладно одержати належну жорстку оцінку, з тим, щоб не допустити повторень, щонайменшу компрометацію як Міжнародного географічного союзу, так і усієї світової географічної спільноти.

З цією метою Українське географічне товариство, що, представляє усю українську географічну спільноту в Міжнародному географічному союзі, звертається до Виконавчого комітету Союзу з настійливою вимогою невідкладно забезпечити припинення членства Російської Федерації у Міжнародному географічному союзі.

Ми звертаємось до усіх національних комітетів, до усіх географів світу з настійливим проханням активно підтримати ухвалення такого рішення.

 

З глибокою повагою,
В.о. Президента Українського
географічного товариства

В.І. Олещенко

03 березня 2022 року,
м.Київ, Україна