Перебування науковців з Китаю в Інституті географії НАН України

співпраця

Традиційно залишаються об’єктом інтересу науковців Заходу і Сходу напрацювання співробітників Інститутів НАН України.

23 травня 2019 року в Інституті географії НАН України відбулася зустріч з науковцями Шаньдунського науково-технічного університету (КНР). Університет представляли: Ян Фаньлінь – директор Інституту геодезії і картографії ШНТУ, Лу Сюшань – директор Інституту океанічної інженерії ШНТУ та Чень Шаоцзе – помічник директора Інституту гірничої справи і техніки безпеки ШНТУ.

Шаньдунський науково-технічний університет, заснований у 1951 році, є багатопрофільним університетом, який здійснює комплексну підготовку в галузі інженерних наук, управління, гуманітарних наук, права, економіки та освіти. У 16 академічних коледжах та 9 відділеннях у складі університету отримують освіту близько 40 тис. студентів.

При зустрічі в Інституті географії значна увага була приділена питанням сучасної ролі природничо-географічних, суспільно-географічних та картографічних досліджень у життєдіяльності сучасного суспільства. Підкреслено важливість використання потенціалу сучасних ГІС-технологій для забезпечення високого рівня таких досліджень. Співробітники Інституту географії презентували роботи своєї установи, акцентуючи увагу на інтегративних, комплексних дослідженнях, у яких беруть участь фахівці з різних галузей знань. Яскравим прикладом таких робіт, що виконувалися спільно з фахівцями багатьох інститутів НАН України на основі прийнятої спеціальної державної програми робіт, є Національний атлас України. Саме він (паперовий та електронний варіанти) був презентований спеціалістам Китаю. Також були представлені конкретні розробки, що стосуються веб-картографування гострих проблем сучасності.

Фахівці з Китаю особливу увагу приділили питанням доцільності співпраці між установами, зокрема не тільки щодо вирішення важливих наукових завдань, а й щодо обміну аспірантами, докторантами та студентами, публікації наукових напрацювань як у Китаї, так і в Україні.

Учасниками зустрічі з українського боку були: почесний директор, радник при дирекції Інституту акад. НАНУ Л.Г. Руденко, в.о. ученого секретаря Інституту, к.г.н В.М. Чехній, с.н.с. А.І. Бочковська, пров.н.с., к.г.н. К.А. Поливач, ст.н.с., к.ф.-м.н. В.С. Чабанюк.