Комітет просторового розвитку країни Польської академії наук спільно з Інститутом географії НАН України запрошують на наукову конференцію «Європейський вимір розвитку та взаємної співпраці регіонів Польщі та України», яка відбудеться 24–25 вересня 2024 року в Палаці Сташиця у Варшаві. Захід, організований за підтримки Польської академії наук, проходитиме під патронатом Міністерства фінансів та Міністерства регіональної політики Польщі.
Місце проведення: Варшава, Палац Сташица, вул. Нови Свят, 72, Дзеркальна зала (1 поверх / кімната № 164).
Дата: 24 вересня 2024 (10:00–16:30) — 25 вересня 2024 (9:00–15:30).
Організатори: Комітет просторового розвитку країни Польської академії наук, Інститут географії НАН України.
Джерело фінансування: Польська академія наук.
Патронаж: Мінфін та Міністерство регіональної політики Польщі.
Комітет просторового розвитку країни Польської академії наук спільно з Інститутом географії НАН України запрошують на наукову конференцію «Європейський вимір розвитку та взаємної співпраці регіонів Польщі та України», яка відбудеться 24–25 вересня 2024 року в Палаці Сташиця у Варшаві. Захід, організований за підтримки Польської академії наук, проходитиме під патронатом Міністерства фінансів та Міністерства регіональної політики Польщі.
Конференція буде присвячена викликам розвитку, обміну досвідом та перспективам співпраці між польськими та українськими регіонами як основи для входження України в європейський простір, територіальним наслідкам російської агресії проти України, а також польсько-українській територіальній співпраці в контексті відбудови країни на засадах євроінтеграції.
Наразі в умовах війни українські та міжнародні наукові колективи (в тому числі українсько-польські) проводять наукові дослідження та прогностичні аналізи просторових наслідків російської агресії проти України. Конференція надає можливість ознайомитись з результатами найновіших досліджень у цій галузі.
Тематика конференції стосуватиметься, зокрема, наступних питань:
• Просторовий вимір соціально-економічних наслідків вторгнення росії в Україну;
• Виклики регіональної та просторової політики в Польщі та Україні в контексті територіальних наслідків російської агресії проти України та процесу інтеграції України до Європейського Союзу;
• Розвиток транспортної інфраструктури та її роль у формуванні польсько-українських транскордонних зв'язків, а також глобальних та європейських зв'язків;
• Управління та охорона транскордонних природних ресурсів навколишнього середовища;
• Наслідки війни для системи розселення України та Польщі;
• Сталий розвиток та реконструкція і відбудова міст України в умовах воєнних руйнувань;
• Мобільність населення України та її соціально-економічні наслідки в просторовому вимірі;
• Виклики польсько-українського транскордонного співробітництва та територіальної інтеграції в контексті сучасних динамічних умов.
Питання, що обговорюються, є надзвичайно важливими, враховуючи масштабність викликів, пов’язаних із відновленням та інтеграцією України до Європейського Союзу (зокрема — інтеграції з Польщею), а також враховуючи роль, яку мають відігравати в цих процесах фахівці у сфері регіонального розвитку та просторового управління. Тому однією з цілей конференції є започаткування дискусії серед широкого загалу спеціалістів з Польщі та України щодо територіального розвитку та просторового планування як основи польсько-української двосторонньої співпраці, повоєнної відбудови України та її майбутнього входження до Європейського Союзу.
У конференції візьмуть участь представники наукової спільноти Польщі та України, які представляють найважливіші академічні центри обох країн, представники органів державного управління центрального та регіонального рівнях, а також експерти та практики у сфері регіонального розвитку та просторового розвитку. Крім того, важливість події засвідчать своєю присутністю проф. Єжи Душинський, президент Польської академії наук у 2015–2022 рр. (нині радник президента Польської академії наук в Україні), акад. НАН України, віце-президент НАН України Сергій Пирожков, заступник Міністра фінансів та регіональної політики Ян Шишко та заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська.
Конференція організована на базі створеної у 2022 році «Українсько-польської платформи експертів з просторового розвитку», основною метою якої є сприяння сталому просторовому розвитку в Польщі та Україні та надання науково-дорадчої підтримки у цій сфері в умовах формування просторової організації та практики управління простором (посилання на зміст укладеного документу: https://kpzk.pan.pl/pl/wspolpraca-z-ukraina).
Контактні особи від оргкомітету конференції:
• проф. доктор Анджей Якубовський (andrzej.jakubowski@mail.umcs.pl; тел. +48 600 811 346)
• проф. доктор наук Томаш Коморницький, голова KPZK PAN (t.komorn@twarda.pl; тел. +48 601 307 471)
• чл.-кор. НАН України Євгенія Маруняк, директор Інституту географії НАНУ (emgeooffice@gmail.com)